• Stok
  • Beden
  • Ürün Çesidi
  • Renk
  • Fiyat Aralığı

KLASİK GÖMLEK

49 ÜRÜN

Erkeklerin gün içinde en fazla tercih ettikleri giyimlerden bir tanesi gömleklerdir. Gömleklerin çok fazla modeli ve türü bulunmaktadır. Klasik gömlek modelleri de bunlardan bir tanesidir ve klasik giyimden hoşlanan erkeklerin kurtarıcı kıyafetleridir. Klasik gömleklerin çok fazla model seçeneği bulunmaktadır.

Birbirinden güzel ve farklı klasik gömlek çeşitleriyle resmi ortamlarda, özel organizasyonlarda hatta gündelik yaşamda stil sahibi olmak mümkündür. Sade modeller, tek renkli gömlekler, kareli gömlekler veya desenli gömlekler gibi pek çok kategoride üretilen klasik gömlekler istenilen ortamda kolaylıkla kullanılabilmektedirler.

Erkek Klasik Gömlek

Klasik gömlekler günümüz moda dünyasında çok fazla çeşitte tasarlanabilen gömleklerdir. Erkekler için klasik gömlek giymek adeta bir tutkudur. Bu durum çok uzun yıllar boyunca hep aynı olmuştur. Klasik gömlek modellerinde modern çizgilerin klasik dokunuşlarla birleştiği modeller mevcuttur. Bu sayede spor ve tarz bir klasik şıklık yakalanabilmektedir. Özellikle tarzında iddialı olmayı seven beyler bu tarz klasiklerden fazlasıyla hoşlanmaktadırlar. Ayrıca tamamen klasik yapıya sahip olan gömlekler de farklı kumaş, renk ve desen alternatifleriyle beylere özgün bir şıklık sağlamaktadır. Klasik gömlek modellerinde genel olarak pamuk polyester karışım kumaşlar, sadece pamuk kumaşlar veya keten kumaşlar tercih edilmektedir. Kişiler zevklerine ve gömleği kullanacakları alana göre istedikleri kumaş türünü tercih ederek hem şık hem de konforlu bir stil elde edebilmektedirler.

Klasik gömleklerde kesim şekilleri de farklı yapılarda olabilmektedir. Klasik gömlekler regular fit, klasik kesim ya da slim fit gibi farklı dizayn şekillerine sahip olabilmektedirler. Ayrıca geniş kesim de bu gömlek modellerinde oldukça sık tercih edilen bir kesim şeklidir. Erkek klasik gömlek modellerini seçerken bu kesimlere dikkat etmekte ve en çok yakışanı seçmekte fayda vardır. Ayrıca gömleğin kullanılacağı alan da çok önemlidir. Gömleğin giyileceği yere ve hangi kıyafetlerle kombin yapılacağına göre de kesim şekillerine dikkat etmek gereklidir.

Klasik Gömlek Modelleri

Klasik gömlek modelleri arasında hem düz renkler hem de desenli renkler yer alabilmektedir. Kişiler takım elbiselerine göre gömleğin rengini seçerler ve bu sayede harika bir klasik şıklık elde ederler. Çizgili veya desenli takım elbise kullanmaktan hoşlananlar bu takım elbiselerin içine düze renkli klasik gömlek modellerinden seçebilirler. Bu sayede oldukça şık ve tarz olan bir görünüme kavuşurlar. Klasik gömlek modellerinde kumaşlar da çok farklı yapılar da olabilmektedir. Pamuk gömlekler vücudun hava almasının sağlaya ve günlük hayatta oldukça rahat kullanılan modellerdir. Ofis ortamında bu tarzdaki klasik gömlekler kullanılarak konforlu bir şıklık yakalanabilir. Ayrıca pamukla karıştırılmış olan klasik gömlek modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tarz karıştırılmış kumaşlar daha iyi ütü tuttuğundan resmi ortamlar için kullanışlı olmaktadırlar.

Klasik gömleklerde oldukça geniş bir renk aralığı da bulunmaktadır. Yaz mevsiminde daha açık renkli olanlar tercih edilmektedir. Kış mevsiminde ise daha koyu renklerle yapılan kombinler göz doldurmaktadır. Klasik pantolonları kombinlemenin en kolay yolu olan klasik gömlek modelleri kol düğmeleriyle de harika bir uyum sağlarlar. Gömleklerin manşetleri kol düğmesi takılan şekilde tasarlanmış olmaktadır. Bu sayede gömleğin ve takım elbisenin uygunluğuna göre tercih edilen bir kol düğmesi kullanılabilmektedir. Kol düğmeleri oldukça önemli aksesuarlardır. Klasik gömlek modelleriyle de harika bir uyum sağlamaktadırlar.

Klasik Gömlek Markaları

Klasik gömlek modelleri pek çok gömlek firmasının koleksiyonunda yer alan modellerdir. Markalar, klasik gömleklerin zarafetini harika tasarımlarla ortaya koymaktadırlar. Sportif vücuda sahip olan erkeklerin slim fit kesimlerle tercih ettikleri klasik gömlekler, neredeyse her kombinle uygunluk gösteren beyaz renk klasik gömlekler, klasik saten gömlekler ve çok daha fazlası Kip, Ramsey gibi büyük markaların koleksiyonlarında bulunmaktadır. Efor, Damat, Sarar ve Kiğılı klasik gömlek markaları, erkeklerin vücutlarına göre olan harika modelleri sunmaya devam etmektedir. Pamuk klasik gömleklerle terlemeden ve konforlu bir gün geçirirken, beyaz renk klasik gömleklerle resmi ortamların yıldızı haline gelebilirsiniz.

Klasik Gömlek Modelleri ve Markaları

Klasik gömlek modellerinde yaka detayları da oldukça önem taşımaktadır. Klasik yakalar, orta aralıklı, İtalyan veya noktalı gibi yaka türleri klasik gömlek modellerine oldukça yakışan türlerdir. Özel zamanlarda ve iş hayatlarında daha çok düz renkli klasik gömlek modelleri tercih edilmektedir. Bunun dışında farklı desen ve motiflerle tasarlanmış olan klasik gömlekler de stil sahibi olanlar için harika alternatiflerdir. Günlük giyimde daha fazla tercih edilen renkli ve desenli klasik gömlekler tarz sahibi erkekler için kurtarıcı parçalardır.

Klasik gömleklerin renkleri mat şekilde veya parlak şekilde olabilmektedir. Girilecek olan ortama göre mat ya da parlak tercihi yapılmalıdır. Ayrıca klasik gömlekler papyon veya kravat gibi aksesuarlarla da oldukça uyum sağlamaktadırlar. Bunun dışında daha rahat ortamlarda tercih edilen klasik gömleklerde, daha farklı yaka yapıları tercih edilerek aksesuar kullanmaya gerek kalmamaktadır. Böyle tarz yakalar kravat olmadan da oldukça şık durmaktadırlar.

Klasik gömlek modelleri ve markaları hırkalarla, kazak veya ceketlerle de kolaylıkla kombin edilebilen gömleklerdir. Gömleğin alt kısmı pantolon içine konularak harika bir şıklık elde edilebilir. Ayrıca dökümlü olan klasik gömlek modellerini pantolon dışında bırakmak da mümkündür. Böylece daha farklı ve hoş bir görüntü elde edilebilmektedir. Klasik gömlek modelleri erkek beklentilerini en üst seviyede karşılayan modellerdir. Günlük hayatta çok daha rahat bir şekilde kullanılan dökümlü modeller, kilo sorunu yaşamayanlar için dar kesimli klasikler, kravatlı veya kravat takmadan kullanılabilecek modeller, desenli ve renkli klasik gömlekler ve daha pek çok çeşit erkek gardıroplarında vazgeçilmez olan parçalardır.

Sizler de klasik gömlek dünyasındaki model genişliğinden yararlanmak ve tarzınıza klasik gömlek modasını eklemek istiyorsanız sitemizdeki gömlek modellerimizi inceleyebilirsiniz. Son trend dokunuşlardan ve harika tasarımlardan meydana gelen klasik gömlek koleksiyonumuz sayesinde her ortamda şıklığınızla anılacaksınız. Özel modellerin kalitesi sayesinde klasik gömlek tutkusunu hayatınızın her alanında hissedeceksiniz.