• Stok
  • Beden
  • Ürün Çesidi
  • Renk
  • Fiyat Aralığı

ÇİZGİLİ GÖMLEK

4 ÜRÜN

Erkek giyimde her mevsim var olan gömlek türlerinden bir tanesi çizgili gömleklerdir. Çizgili gömleklerde enine, boyuna, çapraz, ince veya kalın çizgi desenleri kullanılmaktadır. Pek çok renk ve modeline kolaylıkla ulaşılabilen çizgili gömlekler erkeklerin zamansız olarak kullandıkları kurtarıcı kıyafetleri arasında yer almaktadır.

Ofis ortamında, casual tarzda, hafta sonu gezilerde, arkadaş toplantılarında ve daha pek çok aktivite alanında çizgili gömlek şıklığından faydalanılabilmektedir. Bu nedenle erkeklerin gardıroplarında mutlaka farklı tasarımlara ve renklere sahip olan çizgili gömlekler yer almalıdır.

Erkek Çizgili Gömlek

Çizgili gömlek modelleri erkek modasında asla eskimeyen modellerdir. Her sezonla birlikte yeniden tasarlansalar da genel olarak gömleklerde çizgi kullanılmasından vazgeçilmemektedir. Ayrıca ince çizgili olan modeller zamansız olmaktadır. BU tarz çizgili gömlekleri uzun yıllar boyunca pek çok ortamda kullanmak mümkündür. Kumaş bir pantolonun üzerine giyildiğinde klasik bir şıklık sağlayan çizgili gömlekler bir jean pantolonun üzerinde spor tarza dönüşebilmektedir. Çizgili gömlekler bu yönleriyle beylere büyük avantajlar sunmaktadırlar. Özellikle acil anlarda çizgili gömlek kullanarak çok hızlı ve özgün bir tarz elde etmek mümkün olmaktadır. Erkeklerin giyim dünyasında bu pratiklik oldukça saygı gören ve istenilen bir durumdur.

Çizgili gömlekler oldukça kolay kombin yapılan kıyafetler olsalar da dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi çizgili gömleklerin desenli kıyafetlerle kombin yapılmamasıdır. Çizgili gömlek modelleriyle giyilecek diğer kıyafetler sade ve düz tarzlara sahip olmalıdırlar. Kotlarla ya da düz renk pantolonlarla kombin yapılan çizgili gömlekler oldukça şık durmaktadır. Gömlekle giyilen kıyafetler sade olursa, erkek çizgili gömlek çok daha ön plana çıkmaktadır. Bu da yapılan kombinlerde göz alıcı bir şıklık sağlamaktadır. Ayrıca karışık görüntülerden de uzak durmak için böyle kombinler yapılmasında fayda vardır. Erkeklerin duruşları ve tarzları giyilen gömleklerle çok daha net açığa çıkmaktadır. Bu sebeple kişiler tarzlarına ve bedenlerine göre en uygun olan modelleri tercih etmelidirler.

Çizgili Gömlek Modelleri

Çizgili gömlek modellerinde oldukça fazla çeşitlilik vardır. En çok tercih edilen çeşitlerden biri ince çizgili gömleklerdir. Özellikle klasiklikten ya da spor-klasik tarzlardan hoşlanan beyler ince çizgili gömlek modellerini kullanmaktadırlar. Bunun yanı sıra spor tarzların vazgeçilmez modelleriyse kalın çizgili gömleklerdir. Özellikle casual tarzda ön planda olmayı isteyen beyler kalın çizgili gömleklerin enerjisinden ve havasından faydalanmaktadırlar. Yırtık jean pantolonlarla, yaz aylarında kapri veya şortlarla oldukça uyum gösteren kalın çizgili modeller erkek giyiminde oldukça revaçta olan modellerdir.

Erkek giyiminde oldukça önemli olan gömleklerde en fazla tercih edilen modellerden biri çizgili modellerdir. Çizgili gömlek modelleri zamandan bağımsız olan modellerdir. Çizgili gömlekler her sezonda ön planda olurlar ve pek çok dış kıyafet parçasıyla rahatlıkla kombin edilebilirler. Dikey çizgilerle, enine çizgilerle veya çapraz çizgilerle tasarlanabilen bu gömlek modellerinde ince ve kalın çizgi detayları da söz konusudur. Çizgili gömlekler daha çok sade ve düz kıyafetlerle kombin edilirler. Ancak bunun yanı sıra aynı boyutta olmayan çizgiler de birbirleriyle mükemmel bir uyum gösterirler. Çizgili gömlekler farklı tarzları ve formlarıyla erkeklerin gardıroplarında mutlaka yer alması gereken gömleklerdir. Çünkü hem formal hem de informal durumlarda kolaylıkla kombin yapılabilen parçalardır.

Çizgili Gömlek Kombinleri

Erkek gardıroplarının evrensel parçalarından biri olan çizgili gömlekler her gömlek koleksiyonunda yer alan modellerdir. Herkesin zevkine ve tarzına uygun modeller mevcuttur. Çizgili gömleklerle yapılacak doğru kombinler sayesinde şıklıkta seviye atlanılabilmektedir. Burada önemli olan kişilerin gömlek seçimlerinde bedenlerine ve zevklerine uygun olarak hareket etmeleri gerektiğidir. Çünkü çizgili gömlekler şıklık sunan parçalar olmakla birlikte aynı zamanda handikabı olan kıyafetlerdir. Mesela enine olan çizgilerin kişiyi olduğundan daha kilolu gösterdiği bir gerçektir. Bu nedenle çizgili gömlek modelleri seçilirken kişiler kendi kilolarını ve vücut yapılarını iyi bilmelidirler. Zayıf olanlar daha çok enine çizgili modelleri tercih ederken kilolu olanlarsa dikey çizgilerin şıklıklarından faydalanmalıdırlar.

Çizgili gömlek ile yapılan kombinlerde ana kıyafet gömlek olmaktadır. Diğer kıyafetler gömleğe göre seçilirse daha temiz ve akıcı bir kombin elde edilebilir. Erkekler çizgili gömlek ile kombin yaparlarken tamamlayıcı veya karşıt renklerden faydalanmalıdırlar. Ayrıca kravat kullanırken çizgi ayrıntılarına dikkat etmekte de fayda vardır. Şeritlerin yönlerini değiştirmek bu noktada oldukça işe yaramaktadır. Dikey çizgilere sahip olan bir gömlekle çapraz veya yatay çizgilere sahip olan bir kravat başarılı bir şekilde kombin yapılabilmektedir. Çizgili gömleklerle doğru bir şekilde yapılan kombinler beylere harika bir şıklık katmaktadır. Günlük yaşamda, iş hayatında veya sosyal ortamlarda çizgili gömlek kombinleri ile bu gömlek modası asla geçmemektedir.

Çizgili Gömlek Modelleri ve Kombinleri

Erkeklerin gardıroplarında mutlaka yer alması gereken çizgili gömlekler hem çizgiler yönünden hem de düğme, yaka, kesim, cep veya kumaş gibi özellikler yönünden çok farklı tasarımlara sahiptirler. Kişiler kendi tarzlarına ve gömleklerin kullanılacağı ortamlara göre seçim yapmalıdırlar. Çizgili gömlek modelleri hem klasik tarzda hem de spor tarzda olabilmektedir. Bu durum beyler için harika bir avantajdır. Aynı gömleği farklı kombin çeşitleriyle kullanmak ve her defasında farklı bir tarz elde etmek mümkün olmaktadır. Bu sayede gerek formal ortamlarda gerekse daha samimi aktivitelerde çizgili gömlek kolaylığından fayda sağlanmış olur.

Sizler de çizgili gömlek modasından ve şıklığından vazgeçemeyenlerdenseniz sitemizdeki çizgili gömlek modellerini inceleyebilirsiniz. Son trend tasarımlar, zamandan bağımsız olan klasik modeller ve farklı kombin önerileri sitemizde sizleri beklemektedir. Her zevke, bedene ve bütçeye hitap eden modellerimizden dilediklerinizi inceleyebilir, kaliteli ve güvenli bir alışveriş deneyimine sahip olabilirsiniz. Çizgili gömlek şıklığından faydalanarak her ortamda tarzınızı ortaya koyabilir, zamanı asla geçmeyen bu gömlekleri uzun yıllar boyunca güven içinde kullanabilirsiniz.