Erkek Pantolon Bedenleri

Pantolon erkeklerin sürekli giydikleri kıyafetleridir. Erkek giyiminde güzel bir görünüm elde edebilmek için pantolon ölçülerinin tam olarak erkeğin bedenine uygun olması gerekir. Zira çok bol ya da çok dar bir pantolon erkekten çirkin bir görünüm yaratır. Erkek pantolon bedenleri, spor pantolon ve klasik pantolon bedenlerinde farklı olur. Bu nedenle erkeğin satın alacağı pantolon tarzına uygun olarak beden seçimi yaparak kendisine en uygun pantolonu seçmesi gerekir.

 

Pantolon bedeni bel, basen ve boy ölçülerine göre belirlenir. Erkek beden ölçülerini biliyor ise pantolon bedenini belirlemesi çok daha kolay olur. Bedeni uygun olarak seçilen pantolon erkek giyiminin en önemli yapı taşını oluşturur. Erkeğin kendi bedenine uyumlu olarak seçtiği pantolonu gömlek, ayakkabı, kemer gibi tamamlayıcılar ile kombin yaparak güzel bir giyim elde edebilirsiniz.

 

Erkek Pantolon Bedenleri Karşılığı

Erkek pantolon bedenleri Türkiye ölçülerine göre yukarıda verdiğimiz tablo şeklinde oluşurken uluslar arası beden ölçüleri ise denim ve jean ölçülerimiz şeklinde oluyor. Pantolon beden karşılığı bizde S iken uluslar arası beden ölçülerinde 36 beden oluyor. Erkek pantolon bedenleri kişinin bel, basen ve boy ölçülerine göre belirleniyor. Erkeğin seçtiği pantolon modelini alırken tam olarak beden ölçülerine uyumlu bir pantolon alması görünüm için çok mühim olduğundan beden ölçüleri önemlidir. Bedeni uygun olmayan bir pantolon erkeğin tüm giyim tarzını bozar ve çirkin bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle beden ölçülerinize göre pantolon almanız mühimdir.

 

Erkek Pantolon Bedenleri Tablosu

Beden Bel Basen İç Boy
XS 82 90 84
S 86 96 84
M 90 102 84
L 94 108 84
XL 100 114 84
XXL 108 120 84
 

Erkek pantolon bedenleri tablosunda gördüğünüz ölçüler kumaş ve klasik pantolon modelleri için geçerli olan ölçülerdir. Jean ve denim tarzı spor pantolonlarda ölçüler aynı beden ölçülerine göre 34, 36, 38, 40, 42, 44 şeklinde olur. Satın alacağınız pantolon tarzına uygun olarak beden ölçülerinize uygun pantolonu alarak güzel giyim tarzını yakalayabilirsiniz.

 

Erkek Pantolon Bedenleri Ölçüm Tablosu

Erkek pantolon bedenleri ölçüm değerleri belirlenirken kişinin bel, basen, boy ölçülerine uygun olarak yukarıda hazırladığımı tablo ve değerler baz alınır. En güzel erkek pantolon modellerini sergilediğimiz sitemizde beden ölçüleri tam vücut ölçülerinize uygun şekilde tasarlanmıştır. Sayfamızda beğendiğiniz pantolonun bedenini beden ölçülerinize göre anında tespit edip ona göre alışveriş yapabilirsiniz.

 

Pantolon modellerimiz klasik ve spor pantolon bedenleri uluslar arası ölçü kriterleri ile hazırlanmıştır. Vücut ölçünüze göre tam değeri verir. Bu nedenle sayfamızdan satın alacağınız pantolon bedenime olur mu diye düşünmeden rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü hızlı kargo sistemimiz ile iade ve değişim garantisi ile kısa sürede adresinize gönderiyoruz.